INFORMACE K VODÁCKÉMU KURZU - VLTAVA 31. 8. - 4. 9. 2020

24. 08. 2020

Organizační plán:

Sraz účastníků: v pondělí 31. 8. v 7.30 hod. na parkovišti u školy, odjezd v 7.45 autobusem

Návrat: v pátek 4. 9. cca v 17.00 hod. vlakem (Boršov, Budějovice, Beroun, Rakovník)

Seznam základních potřeb:

Hygienické potřeby - ručník, mýdlo, kartáček na zuby, pastu, toaletní papír atd., roušku, pokud někdo užívá, vezme si též potřebné léky, občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny, finanční prostředky na stravu, krém na opalování, repelent nebo podobný prostředek proti hmyzu, jídelní misku (ešus), lžíci, nůž, oblečení na loď (které lze rychle usušit, nejlépe jednoduché šusťákové bez podšívky), plavky, pokrývku hlavy, oblečení na táboření, (2 bavlněná trika s krátkým rukávem, 1 s dlouhým rukávem, šortky, dlouhé kalhoty, lehkou bundu, atd.), náhradní obuv, boty do vody, pláštěnku, spací pytel, karimatku, snadno skladný batoh, stan, případně sekerku, hračku (třeba medvídka, panenku nebo autíčko), hudební nástroj

Ubytování:
Vlastní stany (vždy do dvojice, trojice, čtveřice). Tábořiště jsou placená a budou hrazena ze společných prostředků. Jsou vybavena sprchami s teplou vodou, zpravidla za poplatek cca 20 Kč.

Stravování:
Každý se bude stravovat sám, popřípadě ve dvojici, trojici, z vlastních zdrojů. Není potřeba brát s sebou větší množství potravin, na každém tábořišti je možnost nákupu. Neberte potraviny snadno podléhající zkáze!! Doporučuje se vzít s sebou malý vařič (lihový nebo plynový).
Balení:
Pro zabalení a uchránění osobních věcí před namočením nám budou sloužit plastové uzavíratelné barely. Bezpodmínečně je nutné proti namočení ochránit spací pytel. Drobnější věci (včetně spacího pytle) i v barelu velmi dobře ochrání igelitové tašky. Na věci, které chcete mít vždy po ruce (doklady, peníze, atd.), jsou vcelku dobře použitelné malé plastové kbelíkys víkem od malířských barev. Neberte s sebou zbytečné cennosti, mohli byste o ně snadno přijít, protože doby, kdy se na vodáckých tábořištích nekradlo, jsou již bohužel minulostí.
Předpokladem účasti na kurzu je dobrý zdravotní stav bez příznaků jakékoliv nákazy. Potvrzení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění vyplníte před nástupem do autobusu.