Název projektu: Fostering refugEEs incLusion (zkráceně FEEL)

projekt je realizován v programu Erasmus+ KA220-SCH Cooperation Partnerships in School Education

Příjemce dotace: European Center for Economic and Policy Analysis and Affairs (ECEPAA), Brussels, Belgie

Další partneři:

Association Maison d´Enfant pour la Culture et l´Education (AMECE), Torino, Itálie

Laboratory Center of Vocational Schools of Katerini (LCSVK), Katerini, Řecko

Trvání projektu: 1.4.2023 - 1.6.2024

Celkový grant: 120.000 €

Výše grantu pro SPŠEK Rakovník: 25.145 €

Projekt je zaměřen na podporu vzdělávacích organizací pro zvládnutí integrace migrantů a uprchlíků. Ukrajinská krize, která zasáhla mnoho evropských zemí a zatím nesměřuje k řešení, vytváří řadu problémů. Příjezd velkého množství osob vyžaduje stálou pozornost, a to ve všech typech vzdělávacích institucí. A právě to je smyslem našich společných projektových aktivit.

V rámci projektu se uskuteční 3 setkání - v říjnu 2023 v italském Torinu, v lednu 2024 v řeckém Katerini a v březnu 2024 na naší škole. Během těchto setkání budeme připravovat materiály, které usnadní školám a dalším organizacím práci s žáky a studenty přicházejícími z Ukrajiny a z dalších zemí.

V dubnu, červenci a září se uskutečnily tři online konzultace, na kterých koordinátoři a jejich spolupracovníci řešili postup práce a přípravu prezenčních setkání a hodnotili zatím dosažené výsledky.

Výstupy projektu budou zveřejňovány na sociálních sítích a také na webových stránkách projektu, které najdete na tomto odkazu: FEEL Project - Homepage (feel-project.eu) .

Garantem naší účasti je koordinátorka mezinárodní spolupráce Mgr. Petra Píclová.

Zprávy

Zprávy ze setkání v projektu Erasmus+ FEEL:

Další setkání

Další setkání se chystá v Česku a to na naší Střední průmyslové škole Emila Kolbena Rakovník, p. o. v termínu 22. - 26. dubna 2024.