V rámci tohoto projektu jsme ve školním roce 2012/2013 usilovali o získání prestižního titulu "Světová škola" a vstupu do celosvětové sítě Global Action Schools. Do té doby získalo právo nosit toto označení pouze 22 českých škol, dalších 15 zahájilo proces certifikace spolu s námi v roce 2012 - ne všechny ho však nakonec získaly. Titul se uděluje na 3 roky, pokud škola úspěšně pokračuje v nastoupené cestě, je právo na jeho používání prodlužováno.

Během několika měsíců jsme si vyzkoušeli, že stát se Světovou školou není vůbec snadné. Studenti v čele s Mgr. Tesařovou museli splnit řadu úkolů, největším z nich byla organizace projektového dne, který se uskutečnil 9. dubna. Jeho tématem bylo "Boj o vodu - boj o život". V rámci projektového dne jsme uspořádali soutěž pro základní školy, připravili informační stánky pro veřejnost a vyčistili několik set metrů Rakovnického potoka. Nezapomněli jsme ani na ty, jejichž školy nedosahují zdaleka české úrovně - žáci se podíleli na sbírce pro internátní školu AHTSS v Bangladéši.

Vzhledem k tomu, že naše dosavadní činnost v projektu byla vysoce hodnocena, byl nám dne 12. června 2013 při slavnostní ceremonii udělen mezinárodní certifikát, který potvrzuje, že jsme byli přijati do společnosti ostatních Světových škol.

V naší činnosti pokračujeme samozřejmě i ve školním roce 2015/2015. Studenty čekají mimo jiné besedy, návštěvy základních škol, příprava výstavy a výpočet osobní ekostopy. Chceme využít také získané mezinárodní zkušenosti.