Výlet Rokytnice nad Jizerou C1

28. 06. 2024

Třída C1 se nedávno vrátila z nezapomenutelného výletu, který spojil přírodní krásy Krkonoš s historickou atmosférou Prahy. Tento třídenní výlet organizovaný třídním vyučujícím Václavem Němcem, odborným poradcem v tématu pěších výšlapů a Krkonoš Petrem Lelovskim a asistentkou Lucií Košařovou se vyznačoval nádhernými výhledy, procvičováním kuchařských schopností a nezapomenutelnými zážitky.

Naše dobrodružství začalo prvním dnem, kdy jsme se vlakem vydali do Jablonce nad Jizerou. Nejprve jsme jeli vlakem do Prahy, kde nás čekal první díl pěší cesty - z Dejvic přes Letnou a Staroměstské náměstí na pražské Hlavní nádraží. Po příjezdu do Jablonce nad Jizerou nás čekal krásný přechod do Rokytnice nad Jizerou. Cesta byla plná překrásných výhledů, které nám nabídly Vyhlídky, kde jsme se po náročném stoupání zastavili, abychom nabrali trochu sil a pokochali se panoramaty okolních hor. 

Druhý den byl vrcholem našeho pobytu v Krkonoších. Vydali jsme se na celodenní výlet, který začal přes Ručičky, pokračoval přechodem Mumlavy, kolem Vosecké boudy a Tvarožníku. Následovala cesta k prameni Pabe a k Labské boudě, kde jsme se osvěžili. Cestou jsme obdivovali nádheru Pančavského vodopádu a připomněli si historii u Hančova pomníku. Naše putování jsme pokračovali kolem Vrbatovy boudy a zakončili opět v Rokytnici. Všichni jsme si tento pěší výstup do Krkonoš moc užili, a přírodní krása nás ohromila.

Poslední den našeho výletu jsme opět pěšky přešli do Jablonce nad Jizerou, odkud jsme vlakem zamířili do Prahy. V Praze nás čekal krásný přechod historickým jádrem města. Prošli jsme se přes Staroměstské náměstí a Pařížskou ulici, poté jsme zamířili na Letnou, odkud jsme se pokochali výhledem na celou Prahu. Náš výlet jsme zakončili na nádraží Praha-Dejvice, odkud jsme se plní dojmů vrátili domů.

Tento výlet byl sice mírně fyzicky náročný, především nás však duševně obohatil. Krásy Krkonoš a historická atmosféra Prahy nám poskytly nezapomenutelné zážitky a upevnily náš kolektiv. Všichni jsme si odnesli mnoho vzpomínek a těšíme se na další společná dobrodružství.