11. ročník soutěže Robotiáda

07. 03. 2024

V pátek 1. března 2024 se naše škola zúčastnila 11. ročníku mezinárodní soutěže Robotiáda v brněnském VIDA science centru. Robotickou soutěž pro mládež už podruhé organizuje Helceletka – středisko volného času Brno, p. o.

Na robotické klání se sjelo přes tři sta mladých kutilů z různých koutů Evropy. “Kromě českých týmů se přihlásily i týmy ze Slovenska, Polska nebo Maďarska,” komentovala organizátorka Robotiády Jitka Svobodová. Z naší školy vyrazily v pátek v brzkých ranních hodinách dva týmy. Jeden složen ze tří žáků prvního ročníku a druhý tým z jednoho žáka třetího ročníku. Týmy se mohly přihlásit až do 7 kategorií. Oba naše týmy se přihlásily do kategorie 4 "čára" plus tým prváků zkusil kategorii "sprint". V kategorii sprint se nás tým "Vaškovy ovečky" umístil na 29. pozici ze 71 týmů a v kategorii čára se tým umístil na 14. pozici ze 36 týmů. Náš druhý tým "RoboGambaUwu" se v kategorii čára umístil na 25. pozici.

Z ohlasů žáků:

Za mě to byl fajn zážitek, a na to že jsme tam byli tenhle rok poprvé tak se nám to docela podařilo. Získali jsme nějaké vědomosti o tom co upravit a na příští rok se připravíme více. (Pepa)
Souhlasím, že to bylo fajn a že jsme získali spoustu nových zkušeností, které nás připravují na budoucí olympiády. (Adam)