Hackathon 2023

22. 12. 2023

Od středy 21. prosince 2023 8:15 začal probíhat letošní 24-hodinový Hackathon. Přihlásilo se pět týmů ve složení vždy alespoň jeden žák oboru Strojírenství, jeden Elektromechanik a jeden z oboru IT. 

Letošní zadání bylo opravdu nelehké, a sice zkonstruování a oživení automatického třídicího koše na odpadky, který rozliší, je-li odpadek plastová lahev či plechovka a podle toho jej umístí do jedné z kójí nebo pytlů na odpadky. 

Žáci produktivně využili všechen poskytnutý čas, podařilo se jim natrénovat AI (Machine Learning), ovšem velký oříšek jim působilo propojení jednotlivých funkčních subsystémů, pokusy v různých programovacích jazycích a také stabilita mechanických částí po transportu prototypu automatického koše na místo předvedení. 

Celá akce byla korunována oficiálním předvedením v tělocvičně před odbornou porotou ve složení Antonín Merhaut (Ekolog jinak), Leoš Zemánek (Ekolog jinak), Petr Sýkora (Haxagon), vyučujícími a spolužáky. Jednotlivé týmy ukázali prezentaci, krátké video z tvorby prototypu a nakonec soutěžili v počtu správně rozpoznaných kusů plastových lahví či plechovek. 

Týmy a složení

MJOJM: Chvalovský (E2), Linhart (E4), Vitouš (S2), Brynych (C2), Křivohlavý (C2)

DesetPlus: Svoboda (C3), Rais (C3), Cusack (E3), Ostaš (S3), Šíma (E3) 

Soldán & slaves: Soldán (E4), Kadlec (C4), Prokop (C4), Krůta (C3), Spurný (S3)

Plaťte bezkontaktně: Králíček (S3), Vítek (E3), Bukovský (C4), Vengrin (C4), Mikulenka (C4)

HBM: Bestajovský (C1), Forson (C1), Hauner (C1), Ledvinka (E2), Mudra (S2) 

 

Gratulujeme všem žákům, kteří do práce v rámci Hackathonu dali opravdu všechno a moc se těšíme na další ročník.