EDU - PLAY 4.0 Mainz 2021

04. 10. 2021

Na přelomu září a října se deset žáků a tři učitelé Střední průmyslové školy Emila Kolbena Rakovník zúčastnili mezinárodního setkání EDU – PLAY 4.0 v německém Mainzu v rámci programu Erasmus+. Setkání trvalo 10 dní a přineslo všem mnoho zajímavých zážitků a zkušeností.

Hned první večer jsme se seznámili s dalšími účastníky z německé a polské školy a vytvořili mezinárodní smíšené týmy, které pak společně pracovaly na výrobě pinballového stolu. V Německu se podařilo postavit základní rám, v únoru v Rakovníku bychom rádi pracovali na hracím poli a v červnu se vše propojí a doplní řídícím systémem a každá škola tak získá svůj hrací stůl.

Všechen čas jsme samozřejmě netrávili prací, pro inspiraci jsme si zajeli do Muzea pinballu, vyrazili jsme i do přírody k řece Rýn, kde jsme se nejen prošli, ale i projeli lodí a lanovkou, užili jsme si i piknik ve vinicích a prohlídku místního vinařství. Zahráli jsme si i bowling a strávili nádherný den v technickém muzeu Speyer.

Velkým přínosem projektu je nejen skutečnost, že naši studenti dostali možnost doplnit si znalosti spojené s jejich studijním zaměřením, ale i možnost procvičit se v angličtině, která je hlavním komunikačním jazykem tohoto projektu. Získali tím i novou slovní zásobu a naučili se komunikovat a spolupracovat v mezinárodním prostředí.

Jsme rádi, že se vše vydařilo a už se moc těšíme na naše polské a německé přátele při dalším setkání tentokráte v ČR!