4. ročník - středoškolské znalostní soutěže BenQ Školní ajťák

Ve dnech 12. - 14. prosince proběhlo na portálu grunex.com online kolo 4.ročníku středoškolské znalostní soutěže BenQ Školní ajťák.

Z naší školy se soutěže zúčastnilo 54 studentů. Nejlépe umístěným studentem byl Vladimír Kovář z třídy E2, který obsadil celkové 31. místo ze 7390 soutěžících. K tomuto umístění mu velmi blahopřejeme.

Nejdříve si pojďme celou soutěž zrekapitulovat. BenQ Školní Ajťák je soutěž pro všechny studenty středních škol z České republiky, která se nyní uskutečníla již počtvrté. Je největší českou středoškolskou znalostní soutěží, ve které studenti odpovídali na otázky z oboru IT, softwaru, hardwaru, sociálních sítí a moderních technologií. Otázky byly rozděleny do dvou kategorií. Snažší otázky odpovídaly obecným středoškolským znalostem, těžší otázky důkladně prověřily IT znalosti studentů, aby do celkového finále postoupili skutečně ti nejlepší. Do pražského finále postoupilo deset nejlepších soutěžících, kteří bojovali o tyto hodnotné ceny:

1. MSI All-In-One dotykový počítač AE1920-259XEE a router Cisco Linksys EA6500 + Full-HD kamera BenQ M23 pro svoji školu!

2. monitor BenQ RL2240H a router Cisco Linksys EA3500

3. Intel SSD disk 330, 60GB a router Cisco Linksys EA3500

benq-skolni-ajtak-2012.jpg