V mezinárodní spolupráci vidíme velkou příležitost pro naše žáky seznámit se s životem a školami v dalších evropských zemích.

Ve školním roce 2013/2014 jsme v rámci programu Leonardo da Vinci poprvé vyslali studenty na zahraniční čtrnáctidenní praxi. První skupina se v prosinci zúčastnila pobytu v tréninkovém centru WBS Dresden, který byl směřován na CAD programování. Druhá skupina získávala v únoru zkušenosti s webdesignem na stejném místě. Obě cesty byly přitom plně hrazeny z prostředků Evropské unie.

Od roku 2014 se účastníme spolu se školami z dalších devíti zemí tříletého programu Erasmus+ - KA2 (dříve Comenius). Konkrétně jde o tyto školy:

Zespol Szkol nr 4 im. Tomasza Klenczara, Katowice, Polsko;
Liceul Tehnologic Aurel Rainu, Fieni, Rumunsko;
Escola Profissional de Cuba, Cuba, Portugalsko;
Istituto Comprensivo Lorenzi Fumane - Polo Europeo della Conoscenza, Fumane, Itálie;
Taurages suaugusiuju mokymo centras, Taurage, Lotyšsko;
Pecsi Apaczai Csere Janos Altalanos iskola,Gimnazium,Kollegium, Alapfoku Muveszeti Iskola,Pecs, Maďarsko;
LYCEE TOULOUSE LAUTREC, Bordeaux, Francie;
7 SOU "Sveti Sedmochislenitzi", Sofie, Bulharsko;
Evangelische Jugendhilfe Iserlohn/Hagen, Hagen, Německo.

První setkání se uskutečnilo na podzim 2014 v Polsku, následně se skupiny studentů zúčastnily výjezdů do Rumunska, Francie, Bulharska, Portugalska a Maďarska. V říjnu 2016 nás čeká cesta do litevského Tauragé. Na konci listopadu zamíří zástupci naší školy do italské Verony, v únoru se pak bude konat setkání v německém Iserlohnu. Velký úkol nás čeká v dubnu nebo v květnu 2017, kdy přivítáme kolegy a žáky z ostatních partnerských škol v našem městě. Závěrečné setkání se pak uskuteční v Polsku v červnu 2017.

Krajská hospodářská komora Střední Čechy podala projekt WOBUVET týkající se spolupráce škol a firem, který byl v srpnu 2016 schválen. Naše škola v něm bude spolupracovat s hospodářskými komorami v rumunské Ploiesti a italském Fermo.

V rámci projektu "Světová škola", o kterém píšeme na jiném místě, se věnujeme zejména tématu pitné vody ve světě. V minulých letech jsme získávali zkušenosti díky pomoci škole AHTSS v dalekém Bangladéši, podílíme se na akcích pro veřejnost a na akcích k zlepšení životního prostředí.